Wycieczki Parki Narodowe USA

Kierunki podróży - Parki Narodowe USA
Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych
Zobacz Program

Wycieczki do Parków Narodowych USA tworzymy inaczej. Maksymalizujemy czas spędzony wśród przyrody, wychodzimy z na szlaki, cieszymy się świeżym powietrzem i zapierającymi dech w piersiach widokami. Odkrywamy piękno parków Ameryki, a nie tylko o nie zahaczamy. Wycieczki do Parków Narodowych USA organizujemy zarówno z przewodnikiem, jak i w formie Self-Drive - wycieczek do samodzielnej realizacji. Zapraszamy do kontaktu.

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Parki Narodowe USA - kwintesencja amerykańskiej przyrody. 

Parki Narodowe Ameryki zachwycają swoją różnorodnością oraz bogactwem. Chcemy dzielić się ich pięknem z naszymi gośćmi, a także odkrywać miejsca, które omija się podczas typowym objazdówek po Stanach Zjednoczonych. 

Nasze wycieczki do Parków Narodowych USA nastawione są na przebywanie wśród niesamowitej przyrody, wspólne wyjścia na najpiękniejsze szlaki, a także na chwilę czasu wolnego, aby wziąć głęboki oddech i szczerze nacieszyć się otoczeniem. Jako osoby na stałe mieszkające w USA, nasze programy tworzymy w oparciu o własne doświadczenia. Korzystamy z sugestii pracowników parków narodowych i stanowych, a także przyjaciół i rodziny, która mieszka w różnych częściach Ameryki. Poznaj nas lepiej: O NAS

Specjalizujemy się w aktywnych programach zwiedzania Parków Narodowych Ameryki, a nie odhaczaniu kolejnych miejsc. Wierzymy, że to najlepszy sposób na udaną podróż do USA

Parki-Narodowe-Usa-Wycieczka.png

Wycieczka Parki Narodowe USA z Niceland.

Wycieczki do najpiękniejszych parków Ameryki realizujemy Na Miarę. Oznacza to, że Twoja podróż będzie dopasowana do Twojego terminu urlopu, budżetu oraz marzeń do spełnienia. Wyprawy do USA organizujemy dla osób indywidualnych czy park, ale koszty wycieczki najlepiej rozkładają się przy grupach powyżej 6 osób. Podróż do parków narodowych Stanów Zjednoczonych to świetny wybór dla grup przyjaciół czy rodzin. Stawiamy na grupy kameralne, świetny kontakt z przewodnikiem i indywidualne podejście do każdej wycieczki. 

Organizujemy również kilka grup otwartych, do których można dopisać się indywidualnie lub w parze. Więcej informacji na temat terminów takich wycieczek do Parków Narodowy USA znajduje się w zakładce Wycieczki. W razie pytań zapraszamy także do Kontaktu

Podróż po Parkach USA odbywa się z polskim pilotem, który na stałe mieszka w Ameryce. Wierzymy, że doświadczony przewodnik to ważny element udanej wycieczki do Ameryki, który pokaże Ci świat oczami lokalnych ludzi oraz bezpiecznie odkryje z Tobą nieznane miejsca.

wycieczka-do-parkow-usa.jpg 

Parki Narodowe Ameryki - dla kogo? 

Różnorodność parków narodowych Stanów Zjednoczonych sprawia, że każda wyprawa jest wyjątkowa i niezapomniana. Wycieczkę do Parków USA proponujemy przede wszystkim tym, którzy chcą spędzić aktywny czas w najpiękniejszych miejscach Ameryki. W parkach nie tylko odwiedzimy malownicze punkty widokowe, ale także wyruszymy na szlaki oraz znajdziemy chwilę na rozmowy w otoczeniu oszałamiającej przyrody. 

Wycieczka do Parków Narodowych USA to idealny wybór dla wędrowców, miłośników natury oraz fotografów. To także świetny wybór dla grup przyjaciół czy rodzin z dziećmi - infrastruktura większości parków Ameryki jest dostosowana do wszystkich grup wiekowych. Program wyprawy do USA układamy w oparciu o Twoje preferencje, zainteresowania oraz możliwości.  

parki-usa-wycieczka.jpg

Kiedy odwiedzić Parki Narodowe USA? 

Parki Narodowe Ameryki znajdziemy aż w 29 stanach USA, dlatego pogoda jest w nich bardzo zróżnicowana. Nasze wycieczki skupiają się jednak przede wszystkim na parkach Narodowych w Kalifornii, Arizonie, Utah, Kolorado, Waszyngtonie oraz Oregonie. Te Parki Narodowe USA odwiedzać można całorocznie, choć najlepszym okresem są niewątpliwie wiosna, lato oraz jesień. 

Nasz wybór: Naszym zdaniem najlepszy czas na wycieczkę do Parków Narodowych USA to wiosna oraz jesień. W tym czasie pogoda sprzyja aktywności, a w parkach nie ma letnich tłumów. W tych miesiącach drogi wciąż są przejezdne, atrakcje dostępne, a ceny zakwaterowań są znacznie niższe niż latem. Warto unikać także okresów świątecznych, takich jak Wielkanoc, Święto Niepodległości w USA, Labor Day czy Święto Dziękczynienia. W tych dniach w parkach robi się bardzo tłoczno, a ceny noclegów gwałtownie skaczą. 

Atrakcje Parków USA. 

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych mają właściwie wszystko, co można sobie wymarzyć.

W Ameryce znajdziecie wysokie góry, potężne lodowce, unikalne formacje skalne, olbrzymie pustynie, magiczne lasy oraz imponujące doliny. W parkach USA obserwować można liczne zwierzęta, podejść pod masywne wodospady czy zachwycić kolejnymi gejzerami. Marzenia przyrodnicze spełnia się właśnie w Parkach Narodowych USA. 

O atrakcjach najpiękniejszych Parków Narodowych Ameryki przeczytasz w naszym tekście: 21 Najpiękniejszych Parków USA. Więcej informacji znajdziesz także na naszym blogu poświęconych parkom narodowym w USA

Oto sześć słynnych parków narodowych, w których warto zatrzymać się na dłużej: 

Park Narodowy Yosemite

Park Yosemite usytuowany jest w malowniczych górach Sierra Nevada w stanie Kalifornia i, naszym zdaniem, jest obowiązkowym punktem zwiedzania tego stanu. Wizytówką parku są masywne, granitowe klify, na czele z El Capitan czy Half Dome, a także malownicze wodospady i wysokie sekwoje. To wspaniałe miejsce na wędrówki, dlatego w Yosemite warto zatrzymać się na przynajmniej dwa pełne dni. 

Park Narodowy Arches

Kolejny słynny park narodowy Ameryki, który kojarzy chyba każdy. Arches (polskie "Łuki") znajduje się w stanie Utah, niedaleko miejscowości Moab i umożliwia oglądanie oraz wędrówki wśród ponad dwóch tysięcy wyjątkowych łuków skalnych. 

Park Narodowy Zion

Kolejna legenda wśród parków narodowych USA usytuowanych w stanie Utah. Zion to ulubieniec Elizabeth, która prowadziła w parku wycieczki wędrowne dla dzieci. Na miejscu urzekną Cię przede wszystkim wysokie, czerwone klify oraz niekończące się szlaki, na które koniecznie trzeba wyjść. 

Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Grand Canyon to chyba najsłynniejszy park całych Stanów Zjednoczonych. Olbrzymi kanion znajduje się w stanie Arizona i zapewnia mnóstwo możliwości aktywnego zwiedzania, a także skorzystania z niesamowitych atrakcji. Uwielbiamy oglądać kanion ze wszystkich punktów widokowych oraz o różnych porach dnia - zawsze zachwyca nas na nowo. 

Park Narodowy Yellowstone 

Yellowstone jest niby nie po drodze podczas zwiedzania parków Arizony czy Utah, ale mimo wszystko warto dołożyć kilka dodatkowych dni aby tam dotrzeć. W Yellowstone oczarują Cię przede wszystkim gorące źródła oraz gejzery, w tym najsłynniejszy Old Faithful. Park Narodowy Yellowstone to także świetne miejsce do obserwacji zwierząt. 

Park Narodowy Bryce Canyon

Znów przenosimy się do Utah. Kanion Bryce'a to jedno z tych miejsc, które wydaje się zbyt niezwykłe aby mogło być prawdziwe. Wizytówką parku są tzw. "hoodoos" - wysokie, spiczaste, czerwono-pomarańczowe formacje skalne. Warto zatrzymać się tu na dłużej - w parku wyznaczone są liczne szlaki wędrowne, które sprawią, że wycieczka do Ameryki będzie niezapomniana. 

Programy wycieczek do Parków Narodowych USA. 

Programy wypraw do USA Szyjemy na Waszą miarę. Po indywidualny program zwiedzania oraz wycenę zapraszamy do kontaktu. 

Na stronie internetowej znajdują się także przykładowe programy zwiedzania Parków Ameryki

Parki-Narodowe-Usa-Wycieczka.png
Odkryj Północ
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wyprawy na Islandię oraz w inne północne rejony.
Specjalizujemy się w organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół w wersji Self Drive oraz z przewodnikiem.