Wycieczki na Hawaje

Kierunki podróży - Hawaje
Odkryj niesamowity archipelag z polskim przewodnikiem.
Zobacz program

Hawaje to jedna z tych destynacji, która przyciąga spojrzenie wszystkich. Ten niesamowity, rajski archipelag rozpala także coraz więcej polskich serc, które marzą o przepięknych plażach, świetnej pogodzie przez cały rok, wyjątkowych górach, lasach tropikalnych, soczystych owocach, aktywnych wulkanach i o ciepłym, oceanicznym wietrze. Wycieczka na Hawaje to odpowiedź na wszystkie te oczekiwania. Dowiedz się więcej o Hawajach!

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Hawaje, czyli Podróż do raju. 

Hawaje to dla nas, mieszkańców Alaski, stan partnerski. 

Archipelag ma dla nas szczególne miejsce w sercach. Kochamy hawajski klimat, przyrodę i mieszkańców. To właśnie na Hawaje mieszkańcy Alaski "uciekają" najchętniej, w czasie, gdy zima daje nam się mocno we znaki.

wakacje-na-hawajach.jpg

Specjalizujemy się w programach aktywnych - naszych gości zabieramy na najpiękniejsze szlaki Hawajów, a także poruszamy się pomiędzy wyspami. Wierzymy, że to właśnie przyroda Hawajów sprawi, że Twoje wakacje na Hawajach będą niezapomniane i wyjątkowe.

Podczas podróży na Hawaje, oprócz plaż i oceanu, czekają niesamowite atrakcje. Chcemy pokazać Ci aktywne wulkany wyspy Hawaii, podziwiać zachód słońca z Parku Haleakala, podejść do wodospadu Manoa, a także zobaczyć niesamowite wybrzeże Nāpali. Zabierzemy Cię na wyjątkową obserwację wielorybów, spróbujemy najlepszej lokalnej kuchni oraz zrozumiemy interesującą kulturę mieszkańców. Wrażeń nie zabraknie! 

Wycieczki na Hawaje z Niceland.  

wycieczka-hawaje.jpg

Wycieczki na Hawaje organizujemy na zamówienie. Oznacza to, że każda podróż jest wyjątkowa i w pełni spersonalizowana. To Ty zdecydujesz kiedy, na jak długo i w jak dużej grupie będziesz podróżować. Atrakcje dobieramy w oparciu o zainteresowania, oczekiwania i marzenia grupy. Wierzymy, że to najlepszy sposób na udaną podróż.

Podróż na Hawaje zawsze odbywa się z polskim pilotem i lokalnymi przewodnikami. To gwarancja, że Twoje wakacje na Hawajach będą autentyczne, wartościowe, bezpieczne i bezstresowe

Wycieczki na Hawaje organizujemy nawet dla osób indywidualnych czy par, ale koszty wyjazdu najlepiej rozkładają się przy grupach liczących od 6 osób. W tak kameralnych grupach jesteśmy w stanie zapewnić pełną troskę o szczegóły, indywidualne podejście i zagwarantować świetny kontakt z przewodnikiem

hawaje-pogoda.jpg

Wakacje na Hawajach - dla kogo? 

Na Hawajach odnajdą się wszyscy podróżujący, ponieważ wyspy oferują mnóstwo atrakcji.

Hawaje to świetna destynacja zarówno dla plażowiczów, którzy chcą wypoczywać na najpiękniejszych plażach i delektować się świetną kuchnią, ale także dla osób aktywnych, które chcą zobaczyć kilka wysp oraz wyjść na miejscowe szlaki. Na archipelagu nie brakuje malowniczych spacerów, ani wymagających wędrówek, dlatego na Hawajach dobrze czują się zarówno rodziny z dziećmi, jak i zaprawieni wędrowcy. Każdy znajdzie coś dla siebie

podróż hawaje.jpg

Kiedy lecieć na Hawaje? 

Najlepszym czasem na wakacje na Hawajach jest termin, którym dysponujesz - Hawaje są bowiem destynacją całoroczną. 

W teorii, miesiące zimowe na Hawajach to tzw. pora mokra i najchłodniejsza, ale wciąż oznacza to temperatury powyżej 20°C i raczej krótkie opady nocą. Mieszkańcy Alaski uwielbiają odwiedzać Hawaje właśnie w tym okresie. Lato na Hawajach jest mniej deszczowe i jeszcze cieplejsze, a przy tym nie upalne. O tym jaka jest pogoda na Hawajach w poszczególnych miesiącach przeczytasz tutaj: Pogoda na Hawajach

Aby uniknąć najwyższych cen warto zaplanować swoją podróż na Hawaje z dużym wyprzedzeniem oraz omijać najpopularniejsze terminy świąteczne w Ameryce. W czasie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Wielkanocy czy Święta Dziękczynienia koszty zakwaterowania czy samochodu na Hawajach potrafią być nawet trzy razy wyższe. Naszym zdaniem warto unikać także okresu wakacyjnego - od czerwca do sierpnia - w tym czasie obywatele USA tłumnie odwiedzają Hawaje razem ze swoimi dziećmi, hotele są pełne, a ceny wysokie.

Nasz wybór: Najlepszy czas na wycieczkę na Hawaje to miesiące wiosenne oraz jesienne. W tym okresie temperatury na Hawajach są bardzo przyjemne i sprzyjają aktywności oraz kąpielom. Poza okresami świątecznymi, to także czas, gdy ceny na Hawajach są najniższe, chociaż należy pamiętać, że archipelag ten należy do drogich destynacji turystycznych. 

wczasy hawaje.jpg

Czy Hawaje są drogie?

Tak, Hawaje są niewątpliwie drogie. Jako całoroczna destynacja, uwielbiana przez Amerykanów, Europejczyków i Azjatów, Hawaje dość wysoko się cenią.

Wysokie koszty wycieczki na Hawaje dotyczą praktycznie każdego aspektu – od wynajęcia samochodu, przez wyżywienie i zakwaterowanie, aż po atrakcje. Dodatkowe koszty generuje także przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi wyspami. 

Zdecydowanie zachęcamy do planowania wycieczki na Hawaje z dużym wyprzedzeniem i zebranie odpowiednich środków, dzięki którym podróż będzie pełna i satysfakcjonująca. 

Atrakcje na Hawajach.

wakacje hawaje.jpg

Atrakcji na Hawajach nie brakuje, wszystko zależy od Twoich preferencji. Poznaj przykładowe, najciekawsze atrakcje Hawajów:

Nauka surfowania na Hawajach. 

Najlepsze fale znajdziecie w miesiącach zimowych. Niezależnie od terminu wycieczki na Hawaje zawsze warto spróbować swoich sił na desce. Na archipelagu funkcjonują liczne wypożyczalnie sprzętu, a także szkoły surfowania, gdzie pod okiem instruktora zdobyć można podstawowe umiejętności. 

Pearl Harbor.

Pearl Harbor na Hawajach to niewątpliwie miejsce legendarne. Na wyspie O’ahu znajduje się interesujące muzeum związane z atakiem, w tym także Pomnik USS Arizona, upamiętniający śmierć ponad tysiąca marynarzy. Pearl Harbor to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Hawajów. 

Honolulu.

Honolulu na Hawajach to niewątpliwie najpopularniejsze miejsce na archipelagu, które trzeba poczuć na własnej skórze. Choć stolica Hawajów nie jest może naszym ulubionym miejscem, to właśnie tam skupia się centrum życia wysp. W Honolulu warto spróbować lokalnej kuchni, odwiedzić sklepiki, przespacerować się po plażach, a także obserwować lokalnych mieszkańców i zamienić z nimi kilka słów. 

Aktywne wulkany Hawajów. 

Hawaje to wyspy pochodzenia wulkanicznego, a wciąż aktywne wulkany znajdują się na największej wyspie archipelagu- Hawaiʻi, znanej także jak Big Island (największa wyspa archipelagu). Na Hawajach możliwe są widokowe loty śmigłowcami lub rejsy łodziami w kierunku wulkanów. Emocje są gwarantowane, a każdy wydany dolar jest tego warty. 

wulkany-hawaje.jpg

Nauka nurkowania.

Hawaje na pewno kojarzą Ci się z plażami i pięknym oceanem. Tak właśnie jest, a nurkowanie pod okiem doświadczonych instruktorów, otworzy przed Tobą niesamowity świat morski. Warto sprawdzić to na własnej skórze, nawet jeśli chcesz po prostu nurkować niedaleko brzegu. 

Parki Narodowe na Hawajach.

Parki Narodowe USA to zawsze świetny pomysł na wycieczkę. Nie inaczej jest na Hawajach. Na wyspie Maui znajduje się Park Narodowy Haleakala, a na wyspie Hawai'i (Big Island) - Park Narodowy Wulkanów Hawaii. Oba miejsca są absolutnie warte odwiedzenia, a przyroda, którą tam spotkacie jest niezwykle imponująca oraz zaskakująca. 

Wędrówki.

Archipelag zapewnia także fantastyczne szlaki, a co najlepsze, każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwości są nieograniczone - Hawaje oferują setki krótkich spacerów, liczne dzienne wędrówki, a nawet kilkudniowe szlaki. Wiele wędrówek na Hawajach oferują zapierające dech w piersiach widoki, które na długo zostają w pamięci. Warto z nich skorzystać. 

Kultura.

Hawaje kryją niesamowitą historię, której bez wątpienia warto poszukać. Losy mieszkańców wysp są znacznie bardziej skomplikowane niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka, a spory pomiędzy mieszkańcami polinezyjskiego pochodzenia, a Stanami Zjednoczonymi wciąż nie zostały rozwiązane. Lokalną kulturę znajdziesz także w pysznej kuchni, rozmowach oraz obserwacji życia wysp. 

wędrówki hawaje wycieczka.jpg

Wieloryby na Hawajach.

W miesiącach od grudnia do maja u wybrzeży Hawajów łatwo obserwować można wieloryby. Przypływają tutaj tłumnie z naszych zimnych stron – prosto z Alaski. Na Hawajach istnieje wielu organizatorów zabierających turystów na rejs w poszukiwaniu tych pięknych ssaków i zapewniamy Was, że za każdym razem jest to nie lada przeżycie. 

Ciekawostki o Hawajach.

Przeczytaj nasz artykuł 16 Niezwykłych Ciekawostek o Hawajach, które warto poznać przed podróżą na Hawaje. 

Programy wycieczek na Hawaje.

Przykładowe programy zwiedzania Hawajów znajdują się poniżej:

Więcej o Hawajach.

Więcej informacji o archipelagu znajdziesz na naszym Blogu o Hawajach.

Odkryj Północ
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wyprawy na Islandię oraz w inne północne rejony.
Specjalizujemy się w organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół w wersji Self Drive oraz z przewodnikiem.