Wycieczki na Islandię

Kierunki podróży - Islandia
Odkryj Islandię z pasjonatami Wyspy!
Zapytaj o wycieczkę

Islandia ma szczególne miejsce w naszych sercach. To właśnie na tej małej, niezwykłej Wyspie rozpoczęła się nasza przygoda z turystyką. Damian związany jest z Islandią od 2013 roku, a Elizabeth dotarła na Wyspę rok później. Oboje spędziliśmy tam łącznie kilka lat - mieszkając, studiując i pracując. To również na Islandii połączył nas los, dlatego z niesamowitą radością zawsze tam wracamy. W ostatnich latach zorganizowaliśmy wiele wyjątkowych wycieczek na Islandię.

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Islandia - Magiczna Wyspa Ognia i Lodu

Islandia to nasza prawdziwa podróżnicza miłość. To miejsce, do którego wracamy nie tylko podczas wycieczek, ale również we własnym wolnym czasie. Fascynujemy się bogatą kulturą i niesamowitą historią Wyspy. Kochamy i szanujemy islandzką przyrodę, a podczas wycieczek na Islandię przekazujemy to szczególne uczucie naszym Gościom. 

Wycieczki na Islandię organizujemy od samego początku działalności Niceland. Dobrze wiemy co, gdzie, z kim i dlaczego. 

islandia-wycieczka-przewodnikiem.jpeg

Wycieczka na Islandię z Niceland

Każda organizowana przez nas wycieczka na Islandię jest tworzona specjalnie dla Was. Wspólnie decydujemy o tym, jak długi pobyt będzie dla Was odpowiedni oraz ustalimy atrakcje i oczekiwany standard. Nasze programy wakacji na Islandii tworzymy dla grup przyjaciół czy rodzin, z uwzględnieniem wszystkich Waszych marzeń.

W ostatnich latach organizowaliśmy wyprawy na Islandię dla miłośników fotografii, rodzin z dziećmi czy zapalonych wędrowców. Przygotowywaliśmy wyjazdy zarówno budżetowe, jak i o podwyższonym standardzie z najlepszymi noclegami na Islandii. Prowadziliśmy wycieczki na Islandię dla firm oraz liczne wyjazdy dla grup przyjaciół czy rodzin.

Z naszymi Gośćmi lataliśmy paralotnią, wchodziliśmy do jaskiń lodowych, polowaliśmy na zorzę polarną, ganialiśmy islandzkie owce, lataliśmy śmigłowcami, delektowaliśmy się świetną kuchnią, zjeżdżaliśmy do wulkanów, poznawaliśmy Islandczyków, kąpaliśmy się w gorących źródłach i wędrowaliśmy po miejscowych szlakach. Chcemy dzielić się z Wami Islandią taką, jaką kochamy. 

islandia-wyjazd-rodzinny.jpeg

Podróż na Islandię - dla kogo? 

Islandia jest kierunkiem dla wszystkich podróżujących, którzy chcą zachwycić się niesamowitą przyrodą. Na Islandii uniesienia i zachwyty czają się na każdym kroku, a my pasjonujemy się w towarzyszeniu Wam podczas podróży. 

Islandia to wspaniały wybór dla miłośników fotografii, długich spacerów nad wietrznym oceanem i poszukiwaczy nowych wrażeń. Wycieczka na Islandię jest także dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi czy dla grup przyjaciół. Na Islandii nie da się nudzić. 

Najlepszy Czas - Kiedy Lecieć na Islandię?  

Dziś Islandia to już destynacja całoroczna, którą odwiedzić możecie o każdej porze roku. Organizowaliśmy wyjazdy w każdym miesiącu roku, włącznie z okresem noworocznym. Wszystko zależy od tego jakie są Wasze marzenia oraz jak istotnym czynnikiem udanej podróży jest dla Was pogoda. 

Jeżeli marzycie o odwiedzeniu Islandii Północnej czy Zachodnich Fiordów najlepszym terminem podróży na Islandię będzie lato. Od czerwca do końca września drogi na wyspie są zazwyczaj łatwo przejezdne, dni polarne praktycznie się nie kończą, a na miejscu czekać będzie na Was moc atrakcji. Należy jednak pamiętać, że lato to także najdroższa pora roku na Wyspie. 

Nasz wybór: Uwielbiamy organizować wyprawy na Islandię na początku czerwca oraz we wrześniu. To miesiące, gdy na Islandii nie ma takich tłumów jak w lipcu czy w sierpniu, chociaż w niektórych częściach Wyspy zawsze należy spodziewać się sporej ilości turystów (także zimą). Na Islandii każda pora roku ma swój urok, ale to latem skorzystacie z jej magii najbardziej. 

islandia-incentive-wyjazd.jpg

Polski Przewodnik na Islandii

Od kilku lat współpracujemy z niesamowitymi przewodnikami po Islandii, których dziś mamy szczęście nazywać naszymi przyjaciółmi. Piotr i Berenika, założyciele popularnej strony o Islandii - Ice Story oraz autorzy dwóch reporterskich książek o Islandii, to osoby, które warto mieć u swojego boku podczas podróży na Islandię. 

Choć Islandię można dziś zwiedzać samodzielnie to uwierzcie nam - lokalny przewodnik otworzy przed Wami drzwi, które dla turystów wydają się całkowicie. 

Wyjazd na Islandię - Pogoda i Pory Roku

Lato - podróż na Islandię w miesiącach letnich.

Latem dni na Wyspie praktycznie się nie kończą. To również okres względnie dobrej, stabilnej pogody, chociaż słowo "stabilna" w przypadku Islandii obarczone jest po prostu sporym błędów. Zawsze należy spodziewać się opadów deszczu i silnego wiatru. Latem należy liczyć się z największą ilością turystów i najwyższymi cenami. Planując wycieczkę na Islandię latem sugerujemy rozpoczęcie przygotowań nawet na rok do przodu, szczególnie jeśli cenicie sobie świetne noclegi i atrakcje. Lato to również najlepszy czas, aby aktywnie spędzać czas na Wyspie.   

Jesień na Islandii

Uwielbiamy jesień, nie tylko na Islandii. Na Wyspie czas ten oznacza przede wszystkim krótsze niż latem dni, a co za tym idzie, przynosi szansę na obserwację zorzy polarnej. Od września liczba turystów na Islandii lekko spada, chociaż w przypadku części południowej czy okolic Reykjaviku, zawsze należy spodziewać się turystów. Pogoda jesienią jest mniej stabilna. Pojawiają się silniejsze wiatry oraz zdarzają się poważniejsze załamania pogody. Na północy Islandii może pojawić się już pierwszy śnieg, dlatego warto zadbać o wynajęcie samochodu z odpowiednimi oponami. 

islandia-wyprawa-zorza-polarna.jpg

Wyprawa na Islandię Zimą

Dziś zimy na południu Islandii nie są tak śnieżne jak jeszcze dekadę temu. Pomimo tego to właśnie w tych miesiącach należy przygotować się na najtrudniejsze warunki pogodowe. Na Islandii dochodzi wtedy do regularnych sztormów, które potrafią pokrzyżować plany turystów. Drogi podczas zamieci są niezwykle zdradliwe, a niekiedy zostają po prostu zamknięte. Ilość turystów jest znacznie mniejsza niż latem, chociaż w okolice Złotego Kręgu, Reykjaviku czy na południowe wybrzeże Islandii wciąż dojeżdżają wycieczki. 

Wiosna na Islandii

Wiosna może być ciekawym wyborem jeśli chcielibyście uniknąć najwyższych cen oraz tłumów. W tym czasie Wyspa jest zdecydowanie bardziej pusta. Pogoda w kwietniu czy maju wciąż potrafi płatać figle. Spodziewajcie się wiatru (jak zawsze), deszczu (jak zawsze), a nawet opadów śniegu. W zamian Islandia będzie tylko Wasza. 

Wyjazd na Islandię - program

Przykładowe programy wycieczek na Islandię znajdują się w zakładce Wycieczki. Aby uzyskać swój wymarzony, indywidualny program zwiedzania Islandii zapraszamy do Kontaktu

Wycieczka dookoła Islandii

Najpopularniejszy program zwiedzania Islandii, który zrealizować można w miesiącach letnich. Obejmuje on objazd dookoła Wyspy, uwzględniając najważniejsze atrakcje Islandii, a także mnóstwo miejsc mniej popularnych, które poznacie pod okiem doświadczonego przewodnika.  

islandia-wycieczka-prywatnie.jpg

Krótki program wycieczki na Islandię

Krótki, ale bardzo intensywny romans z Islandią. W programie moc atrakcji – wodospady, lodowce, laguny lodowcowe czy gorące źródła. Sprawdzony, świetnie skrojony program. Wycieczka na Islandię dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej w krótkim czasie. 

wycieczka-islandia-przewodnik.jpg

 

Odkryj Północ
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wyprawy na Islandię oraz w inne północne rejony.
Specjalizujemy się w organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół w wersji Self Drive oraz z przewodnikiem.